نخستین دوره مسابقه ملی عکاسی معماری از بناهای مذهبی نخستین دوره مسابقه ملی عکاسی معماری از بناهای مذهبی-سما کرج نخستین دوره مسابقه ملی عکاسی معماری از بناهای مذهبی(شبستان)


  • آیتمهای مرتبط

بناهای مذهبی ایران در دوران مختلف واجد ارزش های گوناگون فرهنگی و معماری هستند. این بناها شامل مساجد، تکایا، امام زاده ها هستند که در سرتاسر جهان پراکنده اند. آشنایی دانشجویان و علاقه مندان به بناهای مذهبی چه از لحاظ اولویت های فرهنگی و چه حرفه ای دارای اهمیت فراوانی است. از آنجا که آموزشکده فنی و حرفه ای سما کرج رسالت خود را علاوه بر آموزش حرفه، هدایت دانشجو به سمت بن مایه های اصیل فرهنگی و مذهبی می داند. لذا گروه معماری آموزشکده سما کرج در نظر دارد اولین جشنوراه عکاسی از بناهای مذهبی ایران را با موضوعات مشخص برگزار نماید.

شناخت هر چه بیشتر بناهای مذهبی ایرانی می تواند در ارتقاء فرهنگ جامعه موثر باشد. به طور خاص دانشجویان و علاقه مندان معماری می بایست با این بناهای مذهبی چه به لحاظ حکمت و چه به لحاظ کالبد آشنایی قابل توجهی بیابند.

 در این راستا بازدید مستقیم از بنا و تمرکز بر درک حس معنوی فضا می تواند برای دانشجویان و علاقه مندان به معماری بسیار مثمر ثمر باشد. مسابقه عکاسی معماری از بناهای مذهبی این اشتیاق را در دانشجو به وجود می آورد که ضمن بازدید از بناهای مذهبی و شرکت در مناسک مذهبی در بنا تلاش نماید که به بهترین نحو حس و حال و معنویت موجود در فضا را به تصویر بکشد. لذا مسابقه عکاسی معماری در راستای تحقق این هدف برنامه ریزی شده است.

دسترسی سریع

Copyright © 2012-2013 | www.karaj-samacollege.ir
کلیه حقوق متعلق به مرکز آموزشی و فرهنگی سمای کرج می باشد.